Raymond Sung Joon Cho, MPP (Scarborough—Rouge River)

MPP Raymond Sung Joon Cho, MPP (Scarborough—Rouge River)

Current Parliamentary Roles

Critic, Citizenship and Immigration

Critic for City of Toronto Issues

Party

Progressive Conservative Party of Ontario

Parliamentary History

Dates of service as an MPP

September 01, 2016 -- Present

Parliament: 41   June 12, 2014

Riding

Scarborough—Rouge River

Roles

Critic, Citizenship and Immigration
February 07, 2017

Critic for City of Toronto Issues
February 07, 2017

Member, Standing Committee on Government Agencies
September 13, 2016 — February 21, 2017

Party Affiliation(s)

Progressive Conservative Party of Ontario

September 12, 2016

Current MPPs
Past & Present MPPs